~
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Black Adam

Go down 
AutorWiadomość
Black Adam

avatar

Wiek : 3250 lat
Ekwipunek : Oprócz stroju - brak.

PisanieTemat: Black Adam   Pią Lip 03, 2015 12:40 pmMetryka

Imię i nazwisko:Teth-Adam. Znany był (lub jest) pod pseudonimami Black Adam, Hassan Bari, Mighty Adam czy The Black Marvel
Wiek: 3250 lat
Pochodzenie: Kahndaq, Egipt
Grupa: Teoretycznie złoczyńcy, jednak mam zamiar go poprowadzić pod neutrala. Wybór należy do MG.
 

INFORMACJE

Ekwipunek:Prócz stroju - brak
Moce Black Adam posiada taką samą moc jak Captain Marvel, umiejętność do wzywania potężnych mocy przy użyciu mistycznego słowa. Aczkolwiek Adam, jak Captain Marvel, używa słowa ,,Shazam” by przywołać jego moce, nie czerpie energii tylko od czarownika Shazama, ale też od siedmiu egipskich bogów: Shu, Heru (znany też jako Horus), Amon, Zehuti (znany też jako Thoth), Aton i Mehen. Otrzymuje od nich następujące moce:S
wytrzymałość Shu
Używając wytrzymałości Shu, Black Adam może przyjąć i przeżyć większość ekstremalnych fizycznych ataków. Dopiero po 24 godzinach aktywności fizycznej zacznie odczuwać zmęczenie i głód. Ponadto nie musi oddychać, potrafi przeżyć w przestrzeni kosmicznej. Adam jest odporny na upływ czasu, nie starzeje się.

H
szybkość Heru
Poprzez kanalizację szybkości Heru, Adam potrafi poruszać się z prędkością do 615 km/h w zasięgu orbity. W przestrzeni kosmicznej Adam może poruszać się z prędkością światła.

A
siła Amona
Black Adam posiada siłę pozwalającą mu giąć stal, przebijać się przez mury oraz podnosić 100 ton. Siła Adama jest co najmniej równa sile Supermana czy Captaina Marvela.


Z
mądrość Zehuti
Adam posiada nieustanny dostęp do ogromnych zasobów wiedzy. Mądrość Zehuti udziela mu rad gdy tego potrzebuje.


A
moc Atona
Moc Atona pozwala Black Adamowi latać, przyzywać magiczne błyskawice, które mogą uderzyć z nieba i wyposaża w częściową odporność na magię. Adam może "ładować" pięść elektrycznością; nie jest w stanie wyrzucać z niej piorunów, jednak może zadawać większe obrażenia.

M
odwaga Mehena
Ten aspekt jest jedynie psychologiczny, daje Adamowi  ogromne zasoby duchowej energii. Jego siła umysłu czyni go odpornym na telepatię czy kontrolę umysłu.


Jako efekt uboczny tych umiejętności, Black Adam posiada coś w rodzaju ,,szóstego zmysłu” na obecność magii i świadomość do wychwytywania jej przepływu. Jest to rodzaj intuicji pozwalającej mu lokalizować zarówno przedmioty jak i istoty magiczne. Nie potrafi jednak zidentyfikować czaru, może jedynie stwierdzić że czar jest.

Umiejętności: Black Adam potrafi posługiwać się kilkoma językami, włączając  to starożytny egipski, arabski, kahndaqski i amerykański angielski. Adam jest też zaznajomiony z każdym aspektem wiążący się z Egiptem – historią, wiedzą, mitologią i magią.
Adam jest też utalentowanym przywódcą. Był naczelnym dowódcą wojsk w starożytnym Egipcie i prowadził zarówno armie składające się z tysięcy mężczyzn jak małe grupy. Wie jakich słów użyć, by krew zaczęła szybciej krążyć i potrafi słowami nagiąć czyjąś wolę by poszli za nim w ogień. Ma zwyczaj wydawać rozkazy ale jest też skłonny ich słuchać – tak długo jak wydają mu się słuszne.

Informacje dodatkowe:Ma spiczaste uszy< KAŻDA OD BR

 

HISTORIA

Black Adam urodził się jako Teth-Adam, (by później zdobyć przydomek Mighty Adam) przybrany brat Khufu i syn faraona Ramzesa II w starożytnym Kahndaq.
Jako chłopiec, Teth-Adam był sprawiedliwy i rzetelny, ukazując mądrość i zachowanie znacznie przekraczającą jego wiek. Gdy mag Shazam, naczelny kapłan Ramzesa II rozpoczął swoje poszukiwania na orędownika jego mocy, nie musiał szukać daleko. Po rozmowie z faraonem, Shazam zdecydował że to właśnie Teth-Adam będzie jego następcą.  Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem, Shazam chciał by Adam czerpał swe moce z zasobów energii Shazama, tak jak późniejszy następca Adama – Captain Marvel. Córka Shazama, Blaze wykorzystała swoje moce tak by pozwolić Adamowi czerpać moc nie tylko od czarownika, lecz także od sześciu bóstw egipskich: Shu, Heru, Amon, Zahuti, Aton i Mehen. Ten zabieg został przeprowadzony w ten sposób by Adam miał dostęp do dwóch źródeł mocy mimo wywoływania imienia maga by nimi władać.
Będąc w posiadaniu tych mocy, Teth-Adam posiadł niemalże niepowstrzymane moce – więcej niż wystarczająco by chronić jego naród i kraj ojca. Adam podróżował pomiędzy dwoma krajami, służąc jako oficjalny Protektor Egiptu przez kilka lat. Jednak jego służba odwiodła go od rodziny – żony Shirute i dwóch synów Gona i Huruta. Pewnego dnia, gdy Teth-Adam był z daleka od domu, stała się tragedia.
Szalony kapłan, Ahk-ton, wymordował rodzinę Adama. Kapłan został opętany przez przedmiot zwany Orb of Ra, który dał mu ogromne moce i nawet przy całej swej sile, Teth-Adam nie był w stanie go pokonać. Ahk-ton uciekł, zostawiając Teth-Adama by pochował swoją rodzinę. Po tej tragedii wrócił do swojej dawnej służby, wspomagany przez nowego obrońcę – maga Nabu, który przysiągł że czyny Ahk-tona nie zostaną popełnione ponownie.
Jednakże, w końcu Teth-Adam otrzymał swoją zemstę na szalonym kapłanie. Krótko po sprzymierzeniu się z Księciem Khufu (który później został Hawkmanem), Adam poznał trzech przybyszów z przyszłości – Hawkgirl, Mr. Terrific i Captaina Marvela. Z ich pomocą i swoich dwóch towarzyszy, Adam pokonał Ahk-tona i jego nowego sojusznika Vandal Savage. Adam zabił kapłana a Savage zbiegł. Wraz z ulgą towarzyszącą dopełnionej zemsty i świadomości, że jego dziedzictwo będzie kontynuowane przez Captaina Marvela, wydawałoby się że nastał nowy, lepszy początek dla życia Adama.
Niestety, tak się nie stało. Owszem, wciąż chronił Egipt, jednak wraz z upływem czasu, ból związany ze stratą rodziny tylko się nasilał. Stawał się coraz brutalniejszy w swoich walkach przeciwko wrogom Egiptu, a jego opiekuńczość nad Kahndaq stawała się paranoidalna. W końcu, gdy Adama doszły słuchy o okrucieństwach popełnianych w jego ojczyźnie w czasie jego nieobecności, Teth powrócił do Kahndaq i siłą obalił rząd, obwołując się nowym przywódcom. W obliczu tego zajścia, mag Shazam ochrzcił Adama jako Black Adam. Wierząc że jego następca padł ofiarą jego szalonej córki, czarownik powrócił, z łatwością pokonał Black Adama. Ponieważ nie mógł odebrać Adamowi jego mocy, zaklął je w medalionie Skarabeuszu a Adama uwięził w grobowcu na millenia.
Tysiące lat później, grobowiec Black Adama został odkryty przez zespół archeologów składających się z pary – C.C. Batson i Marylin Batson oraz Theo Adama, który po odkryciu Skarabeusza w przebłysku szaleństwa zamordował Batsonów, zawłaszczając odkrycie dla siebie. W trakcie popełniania morderstwa, Scarabeusz wyzwolił wiązkę magicznej energii, która wytworzyła na oku Theo bliznę w kształcie pioruna. Dzięki temu, Theo mógł bez problemu odszyfrować hieroglify na ścianie prowadzącej do więzienia Black Adama. Czytając na głos wyrazy zapisane na grobowcu, przez przypadek uwolnił Black Adama.
W czasie ,,nieobecności” Adama, Kanhdaq wytworzyło boski obraz Adama. Zrobiło z niego legendę, wręcz bóstwo tego kraju, tak więc gdy Teth wrócił do ojczyzny został przywitany jak na króla-boga przystało, który zresztą niedługo potem został.

 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Admin
avatar


PisanieTemat: Re: Black Adam   Sob Lip 04, 2015 2:20 pm

Akcept.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Black Adam
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Injustice :: 
Strefa Gracza
 :: 
Karty Postaci
 :: Mężczyźni
-
Skocz do: